در این سبک تاکید بر مراقبه در ز مان انجام تمرینات است که شامل تنفس آگاهانه با هدف پاکسازی و بالا بردن سطح انرژی، انجام تمرینات ذهنی و نیز انجام دادن آساناهایی به منظور آماده سازی فرد برای مراقبه های طولانی است و هدف آن رساندن فرد به یک آگاهی درونی، آرام و جاویدان است. اگر می خواهید بیشتر درباره سبک آناندا یوگا بدانید، مقاله یاما یوگا را بخوانید:

 

آناندا یوگا

آناندا یوگا یک تکنیک یوگا براساس یوگای سنتی است که مرشدها انجام می دهند، اما به سلامت روان و بدن و زندگی یوگی (مرتاض) جهت داده و بین آن ها هماهنگی ایجاد می کند. در این مرحله از افکاری که بهداشت و سلامت روان را به خطر می اندازد، پرهیز می کنیم. این سبک انجام دادن آساناهایی به منظور آماد کردن فرد برای مدیتیشن های طولانی است.

 

بنیان گذار سبک آناندا یوگا کیست؟

بنیان گذار این سبک فردی آمریکایی به نام دونالد جی والترز معروف به سوامی کریاناندا است. او شاگرد یوگاناندا پاراماهامسا بود و حدود ۴۵ سال از عمر خویش را صرف فرا گرفتن تعالیم استاد خود کرده است. سبک آناندا با استفاده از تمرین های آسانا و پرانایاما (تمرین های جسمی و تنفسی)، چگونگی مهار انرژی های لطیف روحی و روانی را آموزش می دهد. هدف نهایی این آموزش ها بیداری انرژی های موجود در چاکرا برای دستیابی به رشد ابعاد وجودی انسان است.

یوگی های قدیمی در تاریخ هند هات یوگا انجام می دادند که یکی از سخت ترین و موثرترین تکنیک های کسب حالت خودشکوفایی است. در هر صورت با گذشت زمان یوگا برای بهبود شرایط سلامتی بدنی، روحی و روانی به کار می شود. به این دلیل تکنیک آناندا یوگا توسط کریا یوگی به نام سوامی پاراماهانسا یوگاناندا ایجاد شد. او یک کریا یوگی با شهرت جهانی و تنها کریا یوگی بود که به غرب رفت و کتاب معروف “اتوبیوگرافی یک یوگی” را نوشت. او یوگا را به شکل آناندا یوگا که آسان تر انجام می شود و برای بهبود زندگی افراد بر پایه سلامت و همچنین برای تعادل روحی افراد مفید است به غرب معرفی کرد.

برای ارتقای سیستم ایمنی بدن جهت مقابله با کرونا نیاز به آرامش داریم و ورزش یوگا احساس نشاط درونی ایجاد می کند و سطح انرژی بدن را بالا می برد و این حال خوب به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. کلاس ‌های آناندا یوگا بر روی وضعیت‌ های ملایم یوگا به ‌منظور بالا بردن انرژی تا مغز و آماده‌ سازی بدن برای مدیتیشن تأکید دارد. تمرکز در کلاس ‌ها بر روی تنفس کنترل ‌شده و توازن بدن است.

 

یوگا در سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته

استودیو یاما یوگا اولین استودیو تخصصی یوگا در شرق تهران دارای کادر مجربی از مربیان رسمی فدراسیون با مدارک مربیگری به صورت تخصصی در سبک های مختلف یوگا (آشتانگا، وینیاسافلو، هاتایوگا، یوگا تراپی، آیینگر یوگا و …) به برگزاری ورکشاپ های آموزشی یوگا می پردازد. و برای دوره های حضوری و آنلاین یوگا در سه سطح یوگا مبتدی، یوگا متوسط و یوگا پیشرفته پرتوجو می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر با استودیو یاما یوگا تماس بگیرید.

 

شادی نوروزیمشاهده نوشته ها

مدیر و موسس استودیو یاما یوگا سابقه ۱۲ سال مربیگری در رشته های مختلف و ۷ سال تمرین و تدریس در یوگا ! پس از شروع یوگا تمامی رشته ها را کنار گذاشتم.در سبکهای آشتانگا، هاتایوگا و وینیاسا فلو در حال تمرین و تدریس هستم

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *