یکی از معروف ترین سبک های یوگا سبک آشتانگا وینیاسا یوگا می باشد که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد. اگر می خواهید بدانید این سبک مناسب شما می باشد یا نه، این مقاله را از دست ندهید:

سیستم آشتانگا یوگا توسط “پاتابی جویس” و از سال  ۱۹۴۸ارائه شد. “پاتابی جویس” نزد “کریشناماچاریا ” و از سال  ۱۹۲۷به تحصیل پرداخت و پس از آشنایی با سیستم وینیاسا، آشتانگا یوگا را معرفی کرد.

اجزای کلیدی آشتانگا یوگا

آشتانگا یوگا دارای سه جز کلیدی است: تنفس اوجایی، باندا و دریشتی.

این متد یوگا شامل ترکیب یک تکنیک تنفس خاص (تنفس اوجایی)، باندا (قفل هایی که نتیجه به کار بستن آنها، باز کردن جریان انرژی است) و دریشتی (نقطه خیره شدن) با یک سری از آساناها می باشد، فرآیندی که گرمای درونی شدید و عرق فراوان تولید می کند و باعث سم زدایی از ارگان ها و ماهیچه ها می شود؛ نتیجه آن گردش خون بهتر، بدنی سبک و قوی، و یک ذهن آرام است.

اسانس واقعی آشتانگا یوگا زمانی تجربه می شود که به وضعیت “تریشتانا” برسیم. وضعیتی که در آن سه عنصر اصلی آشتانگا یوگا یکی شده اند و حرکت با تنفس اوجایی، باندا و دریشتی، همزمان شده است. در این مرحله از تمرین ما به سمت تمرکز “دارانا” و مدیتیشن “دیانا” هدایت می شویم.

به طور خلاصه می توان گفت آشتانگا یک استایل سخت یوگا می باشد که توالی خاص از حرکات را بدون توقف دنبال می کند و از آنجا که هر حرکت با نفس همراه است شبیه کلاس وینیاسا است.

تفاوت بین آشتانگا یوگا و وینیاسا یوگا این است که در آشتانگا همیشه همان حرکات یکسان، در همان ترتیب یکسان انجام می شود.

این سیستم یوگا بر پایه شش سری آسانای قوی است که سختی آنها از سری اول تا ششم زیاد می شود. هر سری، دنباله ای از وضعیت های متوالی است که هر کس آن را با سرعت خود انجام می دهد. این سیستم یوگا برای بسیاری از کلاس های وینیاسا الهام بخش است.

 سفارش چارت آشتانگای استودیو یاما

برای سفارش و پرینت چارت آشتانگا در سایز های A4 و A5 می توانید با استودیو یاما تماس بگیرید:

آشتانگا یوگا

استودیو یاما یوگا اولین استودیو تخصصی یوگا در شرق تهران دارای کادر مجربی از مربیان رسمی فدراسیون با مدارک مربیگری به صورت تخصصی در سبک های مختلف یوگا (آشتانگا، وینیاسافلو، هاتایوگا، یوگا تراپی، آیینگر یوگا و …) به برگزاری ورکشاپ های آموزشی یوگا می پردازد و برای دوره های حضوری و آنلاین یوگا در سه سطح یوگا مبتدی، یوگا متوسط و یوگا پیشرفته پرتوجو می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر با استودیو یاما یوگا تماس بگیرید.

 

شادی نوروزیمشاهده نوشته ها

مدیر و موسس استودیو یاما یوگا سابقه ۱۲ سال مربیگری در رشته های مختلف و ۷ سال تمرین و تدریس در یوگا ! پس از شروع یوگا تمامی رشته ها را کنار گذاشتم.در سبکهای آشتانگا، هاتایوگا و وینیاسا فلو در حال تمرین و تدریس هستم

2 نظرات

  • سلام مردی ۵۰ساله هستم بخواهم وارد این رشته شوم امکانش هست یا خیر راهنمایی بفرمایید

    • سلام بله میتونید
      یوگا محدودیت سنی نداره فقط با سبک‌های سبک‌تر یوگا بهتره شروع کنید
      مثل ساتیاناندا. یوگاتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *