آخرین و هفتمین کالبد از کالبد های هفتگانه انسان، بدن نیروانی است. در این مقاله درباره کالبد نیروانی یا بدن آتما صحبت می کنیم:

هفتمین بدن نهایت کالبدهای انرژی و لطیف انسان است. در این صورت انسان به سرچشمه اصلی آفرینش و فنا دست خواهد یافت. در این حال، انسان با تمام کائنات یکی خواهد شد و انسان می تواند بگوید رسیدم. این پدیده همان «مکشه» یا «نیروانه» است که فقط حالت بی میلی، بی آرزویی و سکوت و آرامش مطلق است.

در این مرحله تو به سرچشمه اصلی رفته ای، به همان که پیش از آفرینش و پس از فنا هم خواهد بود.

آگاه باش به بدن ششم نباید بچسبی. چسبیدن و آویختن تو را از حرکت به سطح هفتم باز می دارد. به این مرحله زمانی دست پیدا می کنی که در انتظار هیچ چیز نیستی. فقط هست، بی هیچ اشتیاقی، بی هیچ میلی، بی هیچ آرزویی. فقط بودن است و بس. آنگاه روی می دهد.

ارتباط بدن نیروانی با چاکرای تاجی

چاکرای تاج یا چاکرای ساهاسرارا به معنی نیلوفر هزار گلبرگ در ارتباط با کالبد هفتم است. در این چاکرا هستی ابدی زاییده می ‌شود. در بدن کیهانی نمی ‌توان نیستی را شناخت، بلکه با کالبد نیروانایی می ‌توان نیستی را شناخت.

آنهایی که می‌ گویند رسیدند نمی ‌توانند به کالبد هفتم راه پیدا کنند. برای رسیدن به کالبد هفتم، باید کالبد ششم را رها کنی، باید خواستن را نیز رها کنی در این بدن حتی آگاهی هم مهم نیست زیرا به فراسوی آگاهی سفر خواهی کرد. وقتی هستی و نیستی را شناختی به شناخت کل رسیدی.

مقاله “معرفی بدن کیهانی” را از دست ندهید.

استودیو یاما یوگا اولین استودیو تخصصی یوگا در شرق تهران دارای کادر مجربی از مربیان رسمی فدراسیون با مدارک مربیگری به صورت تخصصی در سبک های مختلف یوگا (آشتانگا، وینیاسافلو، هاتایوگا، یوگا تراپی، آیینگر یوگا و …) به برگزاری ورکشاپ های آموزشی یوگا می پردازد و برای دوره های حضوری و آنلاین یوگا در سه سطح یوگا مبتدی، یوگا متوسط و یوگا پیشرفته پرتوجو می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر با استودیو یاما یوگا تماس بگیرید.

 

شادی نوروزیمشاهده نوشته ها

مدیر و موسس استودیو یاما یوگا سابقه ۱۲ سال مربیگری در رشته های مختلف و ۷ سال تمرین و تدریس در یوگا ! پس از شروع یوگا تمامی رشته ها را کنار گذاشتم.در سبکهای آشتانگا، هاتایوگا و وینیاسا فلو در حال تمرین و تدریس هستم

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *