ششمین کالبد از کالبد های هفتگانه انسان بدن کیهانی یا بدن آسمانی است. در این مقاله درباره کالبد آسمانی یا بدن بودایی انسان صحبت می کنیم:

این کالبد بسیار گسترده تر و منبسط تر و لطیف تر از کالبدهای قبلی ست و شکل خاصی ندارد و تا کیهان گسترده است. در این کالبد زمان، مکان و ماده به هیچ وجه مطرح نیست. در وحدت و یگانگی به سر می‌ برد و نامحدود است، کالبد کیهانی در آگاهی مطلق قرار دارد. این کالبد با هستی مرتبط هست نه با نیستی.

در حرکت از هستی به نا هستی، امکان وجود هیچ تداومی نیست. این فقط یک پرش است، پرشی بی موجب. موجی اگر در میان می بود، تداومی هم وجود می داشت و دقیقاً مثل بدن ششم بود. بنابراین، در مورد حرکت از بدن ششم به بدن هفتم چیزی نمی تواند به گفته در آید؛ یک نا پیوستار است، یک وقفه. چیزی بود و اینک هم چیزی است و هیچ ارتباطی بین این دو نیست. چیزی صرفاً باز ایستاده، و چیزی دقیقا به درون آمده است. هیچ رابطه ای بین آن ها نیست. چنان است که گویی میهمانی از یک در خارج و از طرف دیگر میهمانی دیگر وارد می شود. هیچ ارتباطی بین رفتن یکی و آمدن آن دیگری نیست. آنان بی ارتباط با یکدیگرند.

ارتباط بدن کیهانی و چاکرای چشم سوم

چاکرای مرتبط با این بدن چاکرا ششم، چاکرای چشم سوم است. در این بدن درک واقعیت، ادراک وجود، فهم آگاهی در میان خواهد بود. یعنی آگاهی از من رها است؛ دیگر آگاهی من نیست. فقط آگاهی است. دیگر وجود و هستی من نیست بلکه صرفاً هستی است.

مقاله “معرفی بدن روحانی” را از دست ندهید.

استودیو یاما یوگا اولین استودیو تخصصی یوگا در شرق تهران دارای کادر مجربی از مربیان رسمی فدراسیون با مدارک مربیگری به صورت تخصصی در سبک های مختلف یوگا (آشتانگا، وینیاسافلو، هاتایوگا، یوگا تراپی، آیینگر یوگا و …) به برگزاری ورکشاپ های آموزشی یوگا می پردازد و برای دوره های آنلاین و حضوری یوگا در سه سطح یوگا مبتدی، یوگا متوسط و یوگا پیشرفته پرتوجو می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر با استودیو یاما یوگا تماس بگیرید.

 

شادی نوروزیمشاهده نوشته ها

مدیر و موسس استودیو یاما یوگا سابقه ۱۲ سال مربیگری در رشته های مختلف و ۷ سال تمرین و تدریس در یوگا ! پس از شروع یوگا تمامی رشته ها را کنار گذاشتم.در سبکهای آشتانگا، هاتایوگا و وینیاسا فلو در حال تمرین و تدریس هستم

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *