دومین کالبد ما کالبد اتریک یا بدن اتری می باشد. بدن اتری نزدیک ترین بدن به بدن جسمانی ما می باشد. در این مقاله شما را با بدن اتری بیشتر آشنا می کنیم:

هنگامی که انسان نسبت به بدن خود از درون آگاه می شود، دومین بدن به طور خودکار در معرض دید قرار می گیرد. بدن اتری از نظر شکل و ابعاد همانند بدن فیزیکی است و گاهی جفت اتری یا بدن فیزیکی درونی نامیده می شود. عهده دار نیروهایی مثل شکل دادن به بدن فیزیکی، انرژی حیاتی و خلاق و تمام حس های فیزیکی است.

بدن اتری با هر تناسخی دوباره فرم می گیرد و بعد از سه تا پنج روز پس از مرگ فیزیکی تجزیه می شود. وقتی نخستین بدن بمیرد، دومین بدن برای مدت سیزده روز زنده می ماند و همراه تو سفر می کند. سپس بعد از سیزده روز آن هم می میرد؛ محو و تبخیر می شود.

بدن دوم می تواند از کالبد بیرون برود. گاهی اوقات در هنگام مراقبه، این بدن دوم بالا یا پایین می رود و حس می کنی که نیروی جاذبه فشاری بر تو وارد نمی آورد؛ زمین را ترک می کنی. این حس که از جا برخواستی و از زمین بلند شدی، به دلیل دومین بدن ایجاد می شود نه اولی.

برای دومین بدن نیروی جاذبه وجود ندارد بنابراین لحظه ای که بدن دوم را بشناسی یک رهایی مسلم و مشخص را که برای بدن مادی ناشناخته بود، احساس می کنی. حال، می توانی از بدنت بیرون بروی و دوباره به آن برگردی.

بدن اتری و چاکرای شبکه خورشیدی

بدن اتری انرژی های حیاتی را از راه چاکرای شبکه خورشیدی از خورشید و از راه چاکرای ریشه از خاک می گیرد. این انرژی ها را نگه می دارد و تقویت شان می کند و به طور مستمر از راه چاکراها و نادی ها به طرف بدن فیزیکی جریان دارد.

این دو فرم انرژی، زندگی متعادلی را برای سلول های بدن تضمین می کنند. وقتی اندام های بدن انرژی کافی دریافت کردند بدن اتری انرژی اضافی را از راه چاکراها و منافذ پوست به بیرون می فرستند. انرژی که از پوست خارج می شود حدوداً ۲ اینچ طول دارد، از این رو کسانی که مهارت در دیدن هاله ها دارند اولین هاله ای که می بینند شکل کلی هاله اتری است.

این تشعشعات، بدن فیزیکی را مثل لایه ای محافظ در بر می گیرد. از ورود میکروب های بیماری زا و مواد زیان آور به بدن جلوگیری می کنند و همزمان جریان پایداری از انرژی حیاتی را به اطراف ساطع می کنند.

این ایمنی طبیعی به این معناست که هیچکس اساساً به دلایل خارجی بیمار نمی شود. دلایل بیماری ها همیشه در درون پنهان هستند. افکار و احساسات منفی و همچنین عدم هماهنگی شیوه زندگی با آنچه بدن به طور طبیعی نیاز دارد (استرس، رژیم غذایی ناسالم، نوشیدن زیاد الکل، سیگار و مواد مخدر) استفاده بیش از حد از نیروی حیاتی اتری، از قوت و شدت تشعشعات انرژی می کاهد. بدین ترتیب دامنه هاله ضعیف خواهد بود. با ترک جریان انرژی بدن خمیده به نظر می آید و در ارتباط با دیگران شیوه درستی حاکم نخواهد بود. در این صورت استاد هاله بینی «حفره» یا «شکاف هایی» در هاله می بیند. که اجازه ورود امواج منفی یا باکتری های بیماری زا را به بدن می دهند. در عین حال ممکن است از راه جراحات موجود در پوشش لطیف انرژی حیاتی به بیرون تراوش کند.

بدن اتری یا هاله سلامت

به دلیل ارتباط نزدیک بین شرایط فیزیکی و تشعشعات انرژی، به بدن اتری اغلب هاله سلامت می گویند. بنابراین بیماری قبل از اینکه در بدن فیزیکی عارض شود در هاله اتری خود را نشان می دهد.

بدن اتری و بدن فیزیکی هر دو نسبت به افکار بدن ذهنی به شدت واکنش نشان می دهند و به همین دلیل تفکر مثبت تأثیر زیادی در سلامتی دارد. با به کارگیری تلقین های مثبت به روش های خاص می توانیم سلامتی بدن مان را افزایش دهیم.

یکی دیگر از عملکرد های مهم بدن اتری نقش آن به عنوان رابط بین بدن های انرژی بالاتر و بدن فیزیکی است. اطلاعاتی را که از راه حواس فیزیکی دریافت می کنیم به بدن های ذهنی و اختری و همزمان انرژی و اطلاعاتی را از بدن های بالاتر به بدن فیزیکی می فرستد. اگر بدن اتری ضعیف شود، این ارسال انرژی و اطلاعات اشکال پیدا می کند و شخص ممکن است از نظر احساسی و ذهنی بی تفاوت شود.

در این زمینه جالب است که به گیاهان مخصوصا گل ها و درختان توجه شود. انرژی آن ها شبیه به انرژی بدن اتری انسان است. می توانید با این تشعشعات ۲ هاله خود را دوباره سرشار از انرژی کنید.

پاکسازی بدن اتری

یکی از تکنیک های پاکسازی بدن اتری این است: وارد حوزه انرژی گیاهان شوید. به این منظور زیر هر درختی که دوست دارید بنشینید، پشت به درخت، یا به صورتی که تمام بدنتان با آن تماس داشته باشد. حالا نیروی درون تان را کاملاً با انرژی درخت هماهنگ کنید. همینطور می توانید روی چمن یا زیر شکوفه های عطر آگین دراز بکشید و اجازه دهید تا امواج ملایم گل ها شما را در بگیرند و در درون تان نفوذ کنند. اگر دسترسی به همچین مکانی ندارید می توانید روغن های مرتبط را در فضای دلخواه اسپره کنید و به درون بدن اتری بکشید.

حتی اگر کنار شاخه های چیده شده گل ها هم باشید به شما انرژی حیات بخش و هماهنگ کننده خواهند بخشید. گیاهان نسبت به عشق شما واکنش نشان می دهند و با ساطع کردن انرژی از خودشان از شما قدر دانی می کنند چون یکی از عملکردهای آن ها کمک به انسان است که به این صورت انجام می گیرد.

مقاله “معرفی بدن مادی” را از دست ندهید.

استودیو یاما یوگا اولین استودیو تخصصی یوگا در شرق تهران دارای کادر مجربی از مربیان رسمی فدراسیون با مدارک مربیگری به صورت تخصصی در سبک های مختلف یوگا (آشتانگا، وینیاسافلو، هاتایوگا، یوگا تراپی، آیینگر یوگا و …) به برگزاری ورکشاپ های آموزشی یوگا می پردازد و برای دوره های حضوری و آنلاین یوگا در سه سطح یوگا مبتدی، یوگا متوسط و یوگا پیشرفته پرتوجو می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر با استودیو یاما یوگا تماس بگیرید.

 

شادی نوروزیمشاهده نوشته ها

مدیر و موسس استودیو یاما یوگا سابقه ۱۲ سال مربیگری در رشته های مختلف و ۷ سال تمرین و تدریس در یوگا ! پس از شروع یوگا تمامی رشته ها را کنار گذاشتم.در سبکهای آشتانگا، هاتایوگا و وینیاسا فلو در حال تمرین و تدریس هستم

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *