چهارمین کالبد از کالبد های هفتگانه انسان بدن ذهنی است. در این مقاله درباره بدن و کالبد ذهنی انسان صحبت می کنیم:

افکار، اعتقادات، عقل و منطق و کشف و شهود ما همه زاییده بدن ذهنی اند. سطح امواج آن بالاتر از بدن اتری و اختری است، ساختمان آن پیچیدگی کمتری دارد. به شکل تخم مرغ است و حجم آن در اشخاص پیشرفته افزوده می شود تا جایی که بدن اختری و هاله احساسات باهم در می آمیزند و تابش هاله بدن ذهنی به چندین اینچ می رسد.

درباره اشخاصی که از نظر ذهنی پیشرفت کمی دارند، بدن ذهنی به رنگ شیری است. رنگ های آن ملایم و کدر اند و ساختار نفوذ ناپذیری دارد. هر چقدر افکار شخص زنده تر و آگاهی اش عمیق تر باشد، رنگ های بدن ذهنی اش شفاف تر و پر رنگ تر است.

بدن ذهنی هم درست مثل بدن اختری هم اکتاو بالا دارد و هم پایین. فرکانس های پایین تر نمایانگر تفکر خطی ذهن منطقی است، که شیوه ی برخورد بسیاری از افراد با حقیقت است. این نوع فعالیت ذهنی بر اساس استنباط های فیزیکی است. و به استناد اطلاعاتی که از بدن فیزیکی و حواس گرفته می شود و از راه بدن اتری به بدن اختری می فرستد. بدن اختری اطلاعات را به احساسات تبدیل می کند. آنها را به بدن ذهنی می فرستد؛ واکنش بدن ذهنی افکاری خواهند بود که به کلام در می آیند.

به علت تأثیر بدن اختری و احساسات سرکوب شده، اطلاعات بارها تحریف و فکر منحرف می شود. مدل های افکار تکراری برای ارزیابی وقایع به مغز مان خطور می کند. این بدین معناست که ذهن منطقی می تواند عملاً بی غرض و بی طرف نباشد هرچند که خودش چنین ادعایی ندارد.

عملکرد بدن ذهنی

در این شیوه افکار ناشی از بدن ذهنی مخصوصا با زندگی بهتر و با مسائل دنیایی ارتباط دارد. در این روند مهم ترین عملکرد بدن ذهنی پیدا کردن راه حل های منطقی برای حل مسائل است. به هرحال این یک انحراف از ویژگی اصلی و محدود کردن ظرفیت اش است. عموماً عملکرد بدن ذهنی کامل کردن آن چیزهایی است که از حقایق جهان می گیرد. سپس رساندن آن ها به سطح بدن روحانی و آمیخته کردن آن ها با ذهن منطقی است. به این معنا که این حقایق را در جهت استحکام بخشیدن به شرایط و پیدا کردن راه حلی هماهنگ با قانون جهانی به کار می گیرد.

دانشی که از سطح روحانی وجود ما به سراغ مان می آید خودش را به شکلی از کشف و شهود و یا تصاویر ناگهانی مثل تجسم یا صدا نشان می دهد که بعدا به کلام تبدیل می شوند. این شناخت را می دهد تا طبیعت حقیقی چیزها و آنچه طبیعت رقم می زند را بشناسیم، درست برخلاف طرز تفکر خطی که ناشی از ذهن منطقی است.

از راه ارتباط چاکرای سوم با چاکرای تاج سر می توان به بالاترین اکتاو بدن ذهنی دست یافت. زمانی که بدن ذهنی کاملا پیشرفته باشد آیینه بدن روحانی خواهد شد و شخص به خرد و شناخت مجموعه نگری از «خویشتن متعال» خود در زندگی خواهد رسید.

مقاله “معرفی بدن احساسی” را از دست ندهید.

استودیو یاما یوگا اولین استودیو تخصصی یوگا در شرق تهران دارای کادر مجربی از مربیان رسمی فدراسیون با مدارک مربیگری به صورت تخصصی در سبک های مختلف یوگا (آشتانگا، وینیاسافلو، هاتایوگا، یوگا تراپی، آیینگر یوگا و …) به برگزاری ورکشاپ های آموزشی یوگا می پردازد و برای دوره های حضوری و آنلاین یوگا در سه سطح یوگا مبتدی، یوگا متوسط و یوگا پیشرفته پرتوجو می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر با استودیو یاما یوگا تماس بگیرید.

 

شادی نوروزیمشاهده نوشته ها

مدیر و موسس استودیو یاما یوگا سابقه ۱۲ سال مربیگری در رشته های مختلف و ۷ سال تمرین و تدریس در یوگا ! پس از شروع یوگا تمامی رشته ها را کنار گذاشتم.در سبکهای آشتانگا، هاتایوگا و وینیاسا فلو در حال تمرین و تدریس هستم

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *