یوگا درمانی یا یوگا تراپی یکی از روش های کمکی برای درمان برخی از مشکلات جسمانی و روحی می باشد. اگر دچار آسیب های فیزیکی در بدن خود شده اید، درباره یوگا تراپی حتما مطالعه کنید، چرا که می تواند به شما کمک کند. در ادامه به معرفی این سبک یوگا می پردازیم:

امروزه مطالعه بر روی یوگا در هند و هم در آمریکا وسعت یافته است. تنها در چند سال اخیر تحقیقات درباره تاثیر مثبت یوگا بر بیماری هایی مانند کمردرد، ام اس، بی خوابی، سرطان، بیماری های قلبی و حتی سل را در حال انجام است.

همچنین تحقیقات مکانیزم و نحوه تاثیر یوگا بر بیماری ها را نیز نشان می دهد. در بین بسیاری از تاثیرات مثبتی که یوگا دارد، افزایش قدرت، انعطاف، تعادل، تقویت سیستم ایمنی، کاهش قند خون و سطح چربی خون و افزایش سلامت فیزیولوژیکی را می توان نام برد. یکی از مهمترین تاثیرات یوگا البته کاهش استرس می باشد.

در واقع یوگا تراپی نوعی درمان است که از حرکات یوگا، تمرین های تنفسی و مدیتیشن برای بهبود سلامت روحی و جسمی استفاده می کند. یوگا درمانی باعث تمرکز و هماهنگی ذهن، بدن و روح می شود. یوگا تراپی مدرن، طیف گسترده ای از روش های درمانی شامل درمان فیزیکی و روانی را پوشش می دهد.

روش یوگا درمانی یا یوگا تراپی در حال پیشرفت است و شواهد علمی بر اثربخشی آن تاکید کرده اند. از این روش برای درمان مشکلات روانی و جسمی استفاده می شود، اما می تواند به عنوان یک استراتژی پیشگیری و نگهداری نیز استفاده شود.

ابزارهای کمکی در یوگا درمانی

در یوگا درمانی از ابزارهای کمکی مانند صندلی، طناب، آجر، کوسن و… استفاده می شود. با استفاده از ابزارهای یوگا، یوگا درمانگر یک تجربه را که برای توانمند سازی طراحی شده است تسهیل می کند. برای بهبود عمیق و یکپارچگی در تمام سطوح شما تمام ابزارهای لازم را در درون خود دارید و یوگا درمانگر به سادگی شما را در سفرتان راهنمایی می کند.

 

استودیو یاما یوگا اولین استودیو تخصصی یوگا در شرق تهران دارای کادر مجربی از مربیان رسمی فدراسیون با مدارک مربیگری به صورت تخصصی در سبک های مختلف یوگا (آشتانگا، وینیاسافلو، هاتایوگا، یوگا تراپی، آیینگر یوگا و …) به برگزاری ورکشاپ های آموزشی یوگا می پردازد و برای دوره های حضوری و آنلاین یوگا در سه سطح یوگا مبتدی، یوگا متوسط و یوگا پیشرفته پرتوجو می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر با استودیو یاما یوگا تماس بگیرید.

 

شادی نوروزیمشاهده نوشته ها

مدیر و موسس استودیو یاما یوگا سابقه ۱۲ سال مربیگری در رشته های مختلف و ۷ سال تمرین و تدریس در یوگا ! پس از شروع یوگا تمامی رشته ها را کنار گذاشتم.در سبکهای آشتانگا، هاتایوگا و وینیاسا فلو در حال تمرین و تدریس هستم

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *